Založ si blog

Môj pohľad na vieru

Logická a jednoduchá otázka, na ktorú, sa pokúsim celkom jednoducho odpovedať.

Vyrastal som v rodine, v ktorej sa viera nikdy neriešila, čo si myslím, je výhodné. Dalo mi to slobodnú vôľu, o ktorú sa tak kresťania opierajú. Nikdy som nepociťoval potrebu navštevovať kostol, účastniť sa omše, poprípade kľaknúť si večer ku posteli, a modliť sa k pánbožkovi, alebo ukrižovanému ujovi s tŕňmi na hlave.

Ale prečo?

Pokladám za neracionálne, predkladať v základe viery myšlienku vzájomnej lásky-príjemne naivná téza. Ale čo druhá, nepísaná časť? –Keď neuveríš, poprípade sa vydáš inou cestou, budeš sa smažiť v pekle so Satanom alebo s inými strašiakmi. Toto je logika? Boh ťa opustí vo chvíli keď prídeš na to, že si sa zmýlil, nedá ti čas na oľutovanie. Všetko si mal urobiť počas života. Mal si veriť ľudom ktorý zneužívajú maličké deti?

Myslím si že cirkev má dokonale premyslenú cestu. Začne to krstom, nedobrovoľným prijatím do kruhu veriacich. Nasleduje neustále vštiepenie kresťanských ideálov, strašenie detí, nútením chodiť do kostola… S tohto sa stane rutina, z detí sa stanú mladí ľudia, ktorý už chodia v pred určených šľapajach.

Nie je lepšie byť slobodný človek, s vlastným rozumom a ideálmi? Chápem, aj dnešná spoločnosť potrebuje niekoho na koho sa bude môcť vždy obrátiť. Ale koľkým z vás sa dostalo reálnej odpovede? Odpovede typu duchovný rozhovor neberiem, lebo ja sa takto „duchovne“ môžem rozprávať so Svätou Opicou s Tadžikistanu(Lenže to už by som bol blázon)…

V každej, aj tej najchudobnejšej dedine je k videniu kostol. Najvyššia stavba dediny, často aj mesta. Nedáva týmto cirkev dostatočne okato najavo, aká je silná? Nedáva vám podvedome impulz prinútiť sa uznať že niečo na tom predsa len bude? Že inak by predsa cirkev nebola taká mocná?

Na záver, by som chcel napísať zopár kresťanských nelogických myšlienok…

Boh vás všetkých miluje… Teda, homosexuálov nie, veď tých musíme odsúdiť.

S Bohom ste slobodný… Napriek tomu máte 10 zákonov a nie aby ste ich porušili! Boh vás stále vidí!

Boh je všemocný… No napriek tomu, nás nedokáže presvedčiť k viere, zničiť Satana a zlepšiť svet.

Boh je vševediaci… Ale nevedel, aké bude ľudstvo, a že sa na to pokojne môže vysrať lebo budeme skazený, neveriaci odpad.

Prvými ľuďmi boli Adam a Eva… Aj keď, viacero veriacich uznalo evolúciu. Žeby boli naši dvaja „prvý ľudia“ ľudoopovia? Prečo Boh neprehltol ich prirodzenú túžbu po poznaní?

A nakoniec, Boh to určite myslel fajn, keď ukradnuté príbehy bez licencie a autorských práv publikoval do tej vašej knihy kníh, a vydával ich za svoje. Boh to určite myslel dobre keď sa rozdelil na viacero božstiev pre každý národ a mal iné vlastnosti, často protikladné. Boh určite myslel super aj to, že sa nechal 190 000 rokov ľudí zabíjať, týrať, neukázal im cestu. Trápili sa bez modly, bez ukrižovaného chlapca a jeho kamarátov. Nebolo týchto rozprávok dosť?

Viem, že ma po tomto článku mnohý odsúdite, nikdy si môj ďalší článok neotvoríte. Pokojne, je to Váš názor, no myslím si že každý názor by mal mať priestor. Aj keď som písal niekedy sarkasticky, ironicky, bez servítky. Asi som raz taký 🙂

 

Seriál: Čo ma na Slovensku mrzí. Časť prvá: Nevyužitý turizmus

14.01.2014

Mnohé okolnosti môjho života ma doviedli k premýšľaniu o turizme našej krajiny. Či to už boli precestované kontinenty alebo neustále otázky zahraničných priateľov o Slovensku, či vlastné viac »

Ďakujem Miki, ukázal si nám, že to ide

08.01.2014

V tomto krátkom článku nemám v úmysle hodnotiť politické činy dvojnásobného premiéra Mikuláša Dzurindu. Mám v úmysle zdôrazniť skutočnosť, že sme sa po toľkých rokoch dočkali politikovej viac »

Pochod za pomoc skupine ľudí verzus pochod za vnútenie ideológie (Pride vs. Prolife)

23.09.2013

Dve skupiny ľudí, dve mestá, dva ciele, za ktoré sa bojuje. Napriek tomu však jeden vnímam ako oprávnenejší, ako ten druhý. Nie som členom ani jednej skupiny, preto je môj názor čisto subjektívny. viac »

Sojuz, ISS, vesmírna stanica

Ruskí astronauti vystúpia do vesmíru, aby skontrolovali vonkajší plášť poškodeného Sojuzu

19.09.2018 07:37

Ruskí astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici uskutočnia výstup do otvoreného vesmíru, aby preskúmali sekciu, kde došlo k úniku vzduchu.

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08, aktualizované: 07:20

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

Matej Siget

Záujem o veci verejné, sprostredkovanie individuálnych názorov individuálnym ľuďom. Preto nečakám, že sa všetci zhodneme a kritika ma len a len ženie vpred

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 71811x
Priemerná čítanosť článkov: 2112x

Autor blogu

Kategórie